Tegenliggers: Jan Verbruggen

Rens Hubers ontmoet 'Tegenliggers' tijdens zijn wandelingen en fietstochten. Hij maakt een praatje met hen en zet ze op de foto. Wie zijn die tegenliggers? Dat is regelmatig te zien in deze rubriek.

Op een bankje aan de Groenedijk, vlakbij Kasteel Aldendriel, zit Jan Verbruggen even uit te rusten. Ik spreek hem aan met “kijk, daar hebben we de contente mens” en daar kan hij zich wel in vinden.

Jan is in 1946 geboren aan de Krommedijk, waar hij vroeger op de boerderij werkte, samen met zijn vader en broer Koos.

Bij Dancing Bos in Sint Tunnis leerde hij Annie van der Linden uit Langenboom kennen, met wie hij later trouwde. Ze bleven wonen aan de Krommedijk en kregen 3 kinderen: Manel, Hanneke en Jos.

Manel woont nu in Utrecht en heeft 4 dochters: Lieve, Lola, Julie en Isis.

Hanneke woont in Boxmeer en Jos woont met zijn vrouw en zoon Chris in het ouderlijk huis aan de Krommedijk sinds Jan en Annie 7 jaar geleden  in Park Hoogstraten zijn gaan wonen. 

Jan heeft vroeger gewerkt op de Boerenbond in Mill en later bij de PTT, waar hij zorgde voor de schoonmaak en het onderhoud van de diverse centrales in een groot werkgebied tot in Arnhem toe dus Jan was ook veel onderweg.

Jan en Annie hebben het uitstekend naar de zin in hun appartement. Jan gaat dagelijks wandelen of met de fiets eropuit. Donderdags gaat hij kaarten bij De Horst en samen met Annie gaat hij ook kaarten bij Millstaete. Ook is Jan actief bij de Hobbyclub met glas in lood en schilderen en bij Fitland gaat hij regelmatig lekker zwemmen.

Thuis is Jan graag bezig met de geschiedenis van Mill, waar hij de nodige plakboeken van heeft gemaakt. 

En zo is Jan een contente mens, en dat is hij!

Rens Hubers