Soms kun je de politiek vergelijken met een serie op Netflix. We ronden verhaallijnen af en gaan vol ideeën aan de slag aan een nieuw seizoen. Precies in zo’n periode zitten we nu: tussen twee colleges in.
Dat brengt altijd een gezonde spanning met zich mee. Want hoe gaat het nieuwe seizoen eruitzien? De kiezer heeft gesproken. Maar welke accenten leggen we in de samenwerking met de voltallige gemeenteraad? Wat we in elk geval gemeen hebben is dat we verder willen bouwen aan een gemeente waar het goed wonen, werken en leven is.
Voor mij voelt het niet als een pauze, maar juist als het moment waarop de energie weer begint te borrelen. Want eerlijk is eerlijk: ik kan niet wachten om weer verder te bouwen.
De afgelopen periode heb ik veel gezien en geleerd. We willen dingen verbeteren. Zoals regels en procedures. Minder regels waar het kan, en duidelijk waar het moet. Want niemand wordt blij van onnodige bureaucratie.
Tegelijkertijd zijn er grote opgaven die onze aandacht vragen. De landbouwtransitie bijvoorbeeld. Een onderwerp dat soms ingewikkeld voelt, maar ook vol kansen zit. Innovatie speelt daarin een sleutelrol. En we hebben al veel innovatieve boeren.
En soms zit inspiratie in iets ogenschijnlijk eenvoudigs. Initiatieven als Boert Bewust laten zien hoe boeren en burgers dichter bij elkaar kunnen komen. Ik was pas bij een nieuwe deelnemer aan Boert Bewust, Egelmeers Asperges in Ledeacker. Daar proefde ik niet alleen een goed product, maar zag ik ook ondernemerschap, vakmanschap en de wil om vooruit te kijken. Dat zijn precies de verhalen die we meer moeten vertellen — én ondersteunen.
Waar ik met veel plezier op terugkijk in het vorige ‘ seizoen’ , is hoe we samen optrokken en zo dingen voor elkaar kregen. Geen strijd tussen hoofdrolspelers, maar een team dat elkaar wist te vinden. Die lijn wil ik doortrekken naar het nieuwe seizoen. Meenemen wat goed werkt en samen verder bouwen aan wat nog beter kan. Met oog voor elkaar, voor onze inwoners en voor de toekomst van onze gemeente.
Wethouder Mark Janssen van Gaal
