“Samen werken aan het verbeteren van het veiligheidsgevoel in onze gemeente”

Binnenkort gaan we nieuwe verkeersborden plaatsen naast de belangrijkste toegangswegen van onze dorpen. Het zijn zogenaamde Buurtpreventieborden. Dit is een vervolg op een verzoek van een buurtvereniging uit Mill.

Zij hebben met hun buurtgenoten namelijk een Whatsapp groep gemaakt waarmee ze elkaar supersnel op de hoogte kunnen brengen wanneer zich ergens een verdachte situatie voor doet. De buurtgenoten zijn dan extra alert, waardoor niet alleen huis en haard extra beschermd wordt, maar ook mogelijk meerdere waarnemingen van de situatie worden gedaan waardoor bijvoorbeeld een duidelijker signalement kan worden gemaakt. Dit is volgens mij een goede ontwikkeling door de mogelijkheden die de Social Media momenteel bieden. Deze buurtvereniging vroeg of de gemeente het initiatief kon steunen door borden in de buurt te plaatsen waarop duidelijk zichtbaar is dat in de buurt een BuurtApp actief is. Dit zal ongetwijfeld een preventieve werking hebben, maar al snel bleek dat er al in vele buurten dergelijke BuurtApp’s actief zijn. In alle buurten dergelijke verkeersborden plaatsen leek het college van B&W geen goed idee, dus is besloten om dergelijke borden op duidelijk zichtbare plaatsen langs de belangrijkste toegangswegen te plaatsen. De effectiviteit van het systeem hangt natuurlijk af van de effectiviteit van de groepsApp. Inmiddels is duidelijk dat een groepsApp voor een complete wijk of dorp te groot is. Het risico bestaat dan dat er te vaak berichten op komen die voor velen te “ver van huis” zijn, waardoor deelnemers alsnog besluiten om af te haken. De schaalgrootte van een buurtvereniging lijkt beter, waarbij de afspraak kan worden gemaakt dat een van de leden de aangrenzende buurtvereniging een seintje geeft. Bent u nog niet aangesloten bij een buurtApp? Informeer bij uw buurtvereniging, wijk- of dorpsraad. Zo werken we samen aan het verbeteren van het veiligheidsgevoel in onze gemeente.

Jos van den Boogaart