Fotografen Marisa Schoone en Herman Peters exposeren hun werken in het Pakhuis in Cuijk op 11 en 12 oktober aanstaande.
Fotograferen is niet alleen kijken, maar je moet het ook zien. Zie je het, dan kijk je met een persoonlijke visie. Het beeld dat je ziet, raakt je daarom. Soms mis je als creatieve geest nog iets, wat je graag wilt aanvullen. Je maakt dat het nog meer jouw eigen foto wordt. Wanneer je de werken van beide fotografen langer bekijkt ervaar je dat hun werk vaak meditatief werkt en rust en verstilling brengt
De werken van Marisa Schoone (Mill), kenmerken zich door rust en verstilling. Haar oog valt ergens op en wanneer het haar raakt duikt ze in dit onderwerp. Vaak fotografeert Marisa delen van heel gewone dagelijkse onderwerpen. Soms worden dit heel abstracte beelden maar het kan ook figuratief worden. Het resultaat kan heel verrassend zijn. Natuurlijk moet het beeld een precieze compositie hebben en hiernaast goede samenhang en een goede balans. Het eindresultaat hoeft niet direct herkenbaar te zijn Het maakt niet uit wat je ziet maar het gaat meer om wat het met je doet.
Herman Peters (Wanroij) is op een veelzijdige manier bezig met fotografie. Het gebruik van oude technieken in combinatie met digitale techniek is een van zijn manieren om bijzondere beelden te maken. Het licht speelt vaak een belangrijke rol zowel bij zijn mensenfotografie als bij studio- en natuurfotografie. Zijn stijl is vaak picturalistisch. Rust en verstilling kenmerken zijn foto’s. Daarnaast experimenteert hij graag met bijzondere toevoegingen of vervreemdingen onder andere door gebruik van Photoshoptechnieken maar ook door handmatig iets toe te voegen (mixed media).
De expositie is te bewonderen op 11 en 12 oktober aanstaande, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur in Het Pakhuis, Kerkstraat 12, 5431 DS Cuijk. De toegang is gratis.