Afgelopen weekend werd sportpark De Binding in Wilbertoord omgedoopt tot een waar voetbalparadijs. Onder tropische omstandigheden werd de tiende editie van het damestoernooi DWSH’18 gehouden. 28 teams uit acht verschillende provincies maakten tijdens dit sportieve en feestelijke evenement hun opwachting.
Vrijdag kwamen de verschillende damesteams aan in Wilbertoord en zochten zij hun weg richting de voetbalcamping. Daar werden de slaaptenten ingericht. De feestavond die als thema goud had. Het was een fantastische start van het toernooi. Ook tijdens de tweede feestavond op zaterdag, waarbij veel bezoekers uit de omgeving aanwezig waren, zorgen A-meezing, LIAM en DJ Daani voor een avond met gezelligheid. Overdag waren de gevulde zwembadjes en de buikschuifbaan een welkome afkoeling op deze hete speeldag.
Natuurlijk werd er ook nog gevoetbald want dat blijft natuurlijk hoofdzaak op dit toernooi. In de A-poule maakte DAW uit Schaijk een sterke indruk en bereikte de finale. Daarin troffen ze titelverdediger Bavos uit Bakel. In de finale waren teams gelijk aan elkaar, DAW kwam op voorsprong maar Bavos scoorde vlak voor tijd de gelijkmaker. In de bepalende strafschoppenreeks miste DAW een keer en schoot de Bakelse ploeg vijfmaal raak waardoor zij hun titel prolongeerde. Een prestatie die niet eerder door een team werd behaald.
In de B-finale speelden Vianen/Beers tegen SBC uit Son. Deze wedstrijd eindigde hetzelfde als de A-finale; 1-1 en dus penalty’s. De dames uit Vianen en Beers hadden hun vizier niet meer op scherp staan en SBC nam de penalty’s beter. Hierdoor wonnen de dames van SBC bij hun tiende deelname aan het damestoernooi de B-finale. Een feestelijke beloning tijdens hun jubileumjaar. EHS’85 uit Emmen werd team van het toernooi en de dames van DWSH’18 wonnen het stropdas schieten.
Het damestoernooi blijft een toernooi waarbij DWSH’18 mag rekenen op haar vrijwilligers. Van barpersoneel tot bagagesjouwers, van de organisatie tot de scheidsrechters. Zonder hen kan het damestoernooi niet georganiseerd worden. Wij zijn enorm trots op onze vrijwilligers en het verloop van een fantastische jubileumeditie en daarom kijken we nu al met veel zin uit naar de volgende editie in 2026!