CDA actieplan: Samen verder bouwen

CDA Land van Cuijk presenteerde vrijdag 6 februari haar nieuwe actieplan voor de komende 4 jaar. Het verkiezingsprogramma met als titel: Samen verder bouwen. Belangrijkste speerpunten voor deze lokale partij zijn: een gezonde gemeente waar we aandacht hebben voor elkaar, onnodige regels schrappen en blijven bouwen in iedere kern. Een plek waar vrijwilligers en ondernemers met plezier werken en we zuinig zijn op onze mooie, groene omgeving.

Lijsttrekker Bouke van Vught: “Geweldig om te zien met hoeveel mensen we dit programma hebben geschreven. De afgelopen maanden hebben we alle dorpen en het prachtige stadje Grave bezocht. Onze Route 33 was een bron van inspiratie. We hebben geluisterd naar de zorgen en wensen van betrokken inwoners en verwerken deze verhalen in een plan van aanpak per kern. Een lokaler team vind je niet”.

Woningbouw en samenleven

Nr 1 thema in alle gesprekken met inwoners en dorpsraden is natuurlijk woningbouw. Vooral in de kleine kernen, wordt hier veel aandacht voor gevraagd. Wat het CDA betreft blijven we bouwen in iedere kern, wordt er 15 jaar vooruit gedacht en is er een actief grondbeleid. De partij wil 1 op de 3 woningen bouwen voor starters, zodat gezinnen zich kunnen vestigen. En 1 op de 3 woningen voor senioren, zodat doorstroom en samenleven wordt gestimuleerd.

Per dorp werden er leuke interviews opgenomen vanuit de BoukeKeet. Onder andere bij de Podcasts in Westerbeek en Langenboom, spraken jongeren zich uit voor woningbouw in het eigen dorp.

Ook de verkeersveiligheid, verbouwing van dorpshuizen, samenwerking van sportverenigingen en huiskamer- ontmoetingsplekken werden vaak besproken. Van senioren activiteiten in Gassel en Beers, het Smaakcentrum in Linden. Tot de verbouwing van de sportkantine in Holthees, het Doehuis in Cuijk en het nieuwe dorpshuis in Katwijk. De organiserende vereniging van bijvoorbeeld ‘Vör de Kerk op ‘t Plein’ uit Overloon en Daags na de Tour Boxmeer pleitte ervoor om de vergunningen voor evenementen makkelijker te maken.

Gezondheid en ondernemen

De komende jaren zal het CDA blijven werken aan een gezonde gemeente waar we inzetten op positieve gezondheid; bewegen, zingeving en verbinding. Nr 2 op de kandidatenlijst Joost Hendriks: “Projecten op het gebied van gezondheid, muziek en cultuur, verdienen onze volle steun. Evenals het kansrijk opgroeien voor kinderen in een gezonde omgeving. ‘It takes a village to raise a child’, ofwel er is een heel dorp nodig om een kind op te voeden’. Een goed sociale infrastructuur blijft nodig en zullen hier samen met zorg en onderwijs in blijven investeren. Voor jong en oud”.

Tenslotte kiest het CDA nadrukkelijk voor meer ruimte voor ondernemers om duurzaam te kunnen ondernemen. Voor energie hubs op bedrijventerreinen en voor boeren in het buitengebied. Onnodige regels schrappen en samen werken aan een duurzame omgeving, waar we onze natuur versterken. De partij kiest voor verbinding en de juiste balans.

Benieuwd naar het programma en of de podcast uitzendingen per dorp en stad? Check: www.cdalandvancuijk.nl.