Grote belangstelling voor bijeenkomst digitale veiligheid
Foto: Cor v.d. Weem

Aanleiding voor de bijeenkomst is het feit, dat de criminaliteit sterk toeneemt. Inbraken zien we minder; digitaal kunnen de criminelen meer geld maken. En met name senioren zijn hun doelwit.

Gemeente Land van Cuijk is daarom samen met politie, Mooiland en de bibliotheek een voorlichtingscampagne begonnen en hebben daarbij de medewerking gevraagd van de Senioren afdelingen (voorheen KBO’s) Senioren Belangenvereniging Mill organiseerde op 28 april jl. in Myllesweerd een dergelijke bijeenkomst. Onduidelijkheid over wel of niet opgave voor de bijeenkomst deed aanvankelijk vrezen voor een lage opkomst. Echter we hadden het gelukkig mis.

Circa 70 personen waren aanwezig en luisterden aandachtig naar een presentatie door Marc Slaats- Brouwers van de politie ondersteund door Carmen Willems van de gemeente. Voorbeelden van ervaringen met de slimme trucs van criminelen werden besproken, afgewisseld met filmpjes van Hendrik Groen. 

En vervolgens, hoe kun je het beste handelen? Een interactieve bijeenkomst met goede vragen vanuit de zaal. Hopelijk heeft een ieder er iets van opgestoken, zodat we het ze inderdaad niet te gemakkelijk maken.